Паслугі і кошт

Уваходны білет у Музей (пастаянная экспазіцыя) / Уваходны білет на выставу з фондаў музея (часовая экспазіцыя):

• для школьнікаў з 7 гадоў, навучэнцаў ССНУ, студэнтаў ВНУ, пенсіянераў – 1,00 руб.
  • для інвалідаў, ветэранаў Вялікай Айчыннай вайны, ваеннаслужачых тэрміновай ваеннай службы, грамадзян, якія праходзяць альтэрнатыўную службу, дзяцей ва ўзросце да сямі гадоў, дзяцей-сірот, дзяцей, якія засталіся без апекі бацькоў, асоб з ліку дзяцей-сірот і дзяцей, якія засталіся без апекі бацькоў, асоб з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця, якія атрымліваюць дашкольную, агульную сярэднюю, спецыяльную, прафесійна-тэхнічную, сярэднюю спецыяльную, вышэйшую адукацыю, музейных работнікаў - бясплатна
  • для сямейных наведванняў: дзеці да 7 гадоў - бясплатна,  школьнікі з 7 гадоў - 0,50 руб., дарослыя - 1,50 руб.
  • для астатніх наведвальнікаў – 2, 00 руб.

Прымаем папярэднія заяўкі:

Музейны занятак (для групы да 25 чалавек) – 7,00 руб.

Экскурсія (група наведвальнікаў да 25 чалавек) – 6,00 руб.

Лекцыя (для групы да 25 чалавек) – 5,00 руб.

Аўдыягід 3,00 руб.

Запіс па тэлефонах: 801591-70154, 73686 (панядзелак-пятніца: 08.00-13.00, 14.00-17.00; субота, нядзеля – выхадныя дні)

Бясплатнае наведванне музея

Бясплатна наведаць музей (акрамя камерцыйных часовых экспазіцый), згодна з Кодэксам Рэспублікі Беларусь аб культуры ад 03.02.2017 г. арт.164 п.4, могуць наступныя катэгорыі грамадзян:

• інваліды, ветэраны Вялікай Айчыннай вайны, ваеннаслужачыя тэрміновай ваеннай службы, грамадзяне, якія праходзяць альтэрнатыўную службу;
  • дзеці да 7 гадоў;
  • дзеці-сіроты, дзеці, якія засталіся без апекі бацькоў, асобы з ліку дзяцей-сірот;
  • асобы з асаблівасцямі псіхафізічнага развіцця, якія атрымліваюць дашкольную, агульную сярэднюю, спецыяльную, прафесійна-тэхнічную, сярэдне спецыяльную, вышэйшую адукацыю;
  • музейныя работнікі.

Паводле  Пагаднення аб супрацоўніцтве паміж Міністэрствам культуры Рэспублікі Беларусь і Міністэрствам адукацыі Рэспублікі Беларусь апошняя серада кожнага месяца з'яўляецца адзіным бясплатным днём наведвання з бясплатным экскурсійным суправаджннем па пастаянных і часовых экспазіцыях (акрамя камерцыйных часовых экспазіцый) для  навучэнцаў, якія атрымваюць агульную сярэднюю, прафесійна-тэхнічную, сярэдне- спецыяльную  адукацыю.

Наведванне музея ў гэты дзень ажыццяўляецца па папярэднім запісе (панядзелак-пятніца: 08.00-13.00, 14.00-17.00; субота, нядзеля – выхадныя дні): 801591- 70154, 73686

Бясплатна наведаць музей, згодна з Кодэксам Рэспублікі Беларусь аб культуры ад 03.02.2017 г. арт.164 п.4 і загадам дырэктара ДУК "Астравецкі гісторыка-этнаграфічны музей", могуць усе катэгорыі грамадзян у апошнюю сераду кожнага месяца (акрамя камерцыйных часовых экспазіцый).